Ankara Valiliği
Ankara Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Ankara Valiliği
Ankara Valiliği

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI'NIN YENİ BİNASI BUGÜN AÇILIYOR

03 Aralik 2020
CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI'NIN YENİ BİNASI BUGÜN AÇILIYOR

Yapı İşleri Genel Müdürlüğümüzce ihale edilen, denetim hizmetleri İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın yeni binası bugün açılancak.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın yeni binası Başkent'imizin merkezinde Ankara Kalesi ve Anıtkabir'in görüş ekseninde yer almaktadır. Toplam 2023 koltuk kapasiteli "Büyük Salon", 500 koltuk kapasiteli "Mavi Salon" ve 600 kişilik "Tarihi CSO Salonu", restoranları, müzesi ve açık hava alanlarından oluşan müzik kampüsüyle dünyanın dört bir yanından en saygın orkestraları ve solistleri ağırlayacaktır. 

Konser salonları büyük metropollerle ve şehirlerle özdeşleştikleri düşünülür ise Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası yeni binası iç ve dış olarak çok özel mimari yapısı, sanatsal ve sosyal yaklaşımlarıyla, Ankara ile bütünleşecek bir ikonik yapı olacaktır.  

Yuvarlak yapıdaki büyük salonun en büyük özelliği doğal akustiği ve bir senfoni orkestrasına ev sahipliği yapabilecek olmasıdır. Bir solist, bir grup, bir oda müziği topluluğu, bir koro bu salonda  hiç mikrofon kullanmadan, 2 bin kişinin üzerindeki dinleyiciye, büyük bir hacimde, bir müzik şöleni yaşatabilecektir. 

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır